Promocyjne pułapki cz. 2

Święta to okres, w którym powinniśmy najbardziej uważać na promocyjne okazje. Wiele z nich to tak naprawdę okazje jedynie dla sprzedających aby opchnęli niektóre produkty, które zalegały na półkach. Może się nam wydawać, że niczym wytrawni myśliwi zdobywamy na polowaniu niezłą zwierzynę, a to… tylko złudzenie. Jak wiadomo dla wielkich koncernów sklepowych pracuje zawsze sztab ekspertów, którzy to głowią się jak wszystko sprzedać, a nie jak sprawić nam miły podarunek na święta.

To, że coś jest przecenione albo z dodatkowym prezentem wcale nie oznacza, że to się opłaca. Wywieszona czerwona karteczka z napisem wyprzedaż to nie zawsze gwarancja doskonałego wyboru i uplowania okazji. Końcówki cen 99, też powinny dać nam do myślenia. Nie dajmy się omamić iluzjom kapitalizmu i konsumpcyjnemu szaleństwu. Boże Narodzenie to oczywiście czas pojednania, ale my skupiamy się na zakupach.

Wiele ze świątecznych okazji to tak naprawdę sztucznie nakręcone promocje. Poniżej podajemy kilka na to przykładów. Dzięki przestudiowaniu tego postu powinniście bardziej wyczulić się na gwiazdkowych zakupach. Może uda Wam się zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Przypatrzmy się kilku losowo wybranym produktom.

Przykład nr 1

Maszynka do golenia

Golarka męska z bazą czyszczącą Braun Series 7 790 cc4

Ta maszynka do golenia jest w zasadzie niemal luksusowym wyrobem, bo posiada bazę czyszczącą. Po za tym firma Braun to gwarancja jakości i niezawodności. No, a golić się po prostu trzeba. W osiedlowym sklepie widziałem ją za 990 zł. W interenecie można ją kupić już a 850 zł z przesyłką do domu!

Przykład nr 2

: Zelmer :: Aquawelt 919.0ST 1600W biały

Ten poczciwy odkurzacz w gwiazdkowej promocji był za jedyne 700 zł. Tymczasem na allegro można go dostać po 480 zł wraz z dostawą do domu. Okazja ta chyba mówi sama za siebie co?

Przykład nr 3

Gra planszowa Taboo

Na moim osiedlowym bazarku znalazłem tę grę za 100 zł w promocji gwiazdkowej. Tymczasem nowiutka gra na allegro kosztuje.. 72 zł. Warto więc nieco poszperać w cenach.

Przykład nr 4

zegarek Michael Kors MK5055

W lokalnej galerii handlowej z trzema piętrami znalazłem 2 sklepy, gdzie ten zegarek kosztował 750 i 800 zł. W internetowej aukcji był za … 630 zł.

Święta to nie zawsze czas okazji.
Święta to nie zawsze czas okazji.

Przykład nr 5

Tenzo Krzesło Gina Białe Nogi Bess Drewniane

To jakże stylowe krzesło komplecie kosztowało na gwiazdkowej wyprzedaży 500zł. W internecie o 100 zl taniej z dostawą do domu i… gwarancją. Gdyby i nawet na krzesło wam zabrakło odwiedźcie www.ferratum.pl

To tyle na dzisiaj. Mam nadzieję, że w jakiś sposób ta wiedza Wam się przyda. Może niekoniecznie na gwiazdkowych zakupach. Pamiętajcie, że eksperci od marketingowych sztuczek czychają na nas cały rok. Nie udajmy się im upolować. To my polujmy na gwiazdkowe okazje. Miłych zakupów!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s